به مناسبت هفته پدافند غیر عامل(8 الی 14 آبان) گفتگوی رئیس کارگروه انرژی پدافند غیرعامل استان با سیمای مرکز اصفهان انجام شد
 دوشنبه 7 آبان 1397       گروه : اخبار عمومی       تعداد بازدید : 358 بار
همزمان با هفته پدافند غیرعامل، مهندس رسول موسی رضایی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای اصفهان و رئیس کارگروه ...

به مناسبت هفته پدافند غیر عامل(8 الی 14 آبان) انجام شد

گفتگوی رئیس کارگروه انرژی پدافند غیرعامل استان با سیمای مرکز اصفهان

همزمان با هفته پدافند غیرعامل، مهندس رسول موسی رضایی مدیر عامل شرکت  برق منطقه ای اصفهان و رئیس کارگروه انرژی پدافند غیر عامل استان اصفهان در گفتگوی با صدا و سیمای مرکز اصفهان ، جایگاه و اهمیت پدافند غیر عامل در صنعت برق را تشریح نمود .

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای اصفهان  در این گفتگو مهندس موسی رضایی مدیرعامل این شرکت عمده ترین اهداف  پدافند غیر عامل را ایمن سازی و کاهش آسیب پذیری زیرساخت های مورد نیاز مردم دانست و گفت: این گونه اقدامات مهم در اکثر کشورهای دنیا یا انجام شده و یا در حال انجام است.

مهندس موسی رضایی اذعان داشت: امروزه زیرساخت های مختلف از جمله سیستم های مخابراتی، حمل و نقل، گازرسانی، آبرسانی و درکنار همه اینها سیستم های قدرت وابستگی عمیقی به یکدیگر پیدا کرده اند.  بنابراین در صورت وقوع یک حادثه شدید و بروز اختلال در یکی از این زیرساخت ها، در سایر زیرساخت ها هم اختلال ایجاد می شود.

مدیرعامل برق منطقه ای اصفهان  اضافه کرد:  فعالیت صنعت برق از مرحله اولیه تولید تا مرحله نهایی تحویل محصولات آن به صورت زنجیره ای به هم پیوسته است، بطوریکه فعالیت هر قسمت از این صنعت به فعالیت بخش های دیگر صنعت مربوط می شود. در نتیجه خروج هر قسمت از چرخه این صنعت می تواند قسمت های دیگر را نیز از چرخه فعالیت خارج نماید بنابراین اصلی ترین هدف پدافند غیر عامل در حوزه انرژی و در صنعت برق کاهش آسیب پذیری و تداوم فعالیت ها و تسهیل مدیریت بحران است.  

رئیس کارگروه انرژی پدافند غیر عامل استان اصفهان به اقدامات انجام شده در این حوزه اشاره کرد و گفت: شناسایی و طبقه بندی مراکز مهم سطح استان مربوط به حوزه انرژی ،طراحی و پیش بینی چگونگی تداوم چرخه خدمات حوزه انرژی در شرایط اضطراری در سطح استان ، تدوین دستورالعمل های مورد نیاز برای چگونگی تامین نیازمندیهای مردم در حوزه انرژی در شرایط بروز تهدید بویژه تهدیدهای دشمن پایه و ابلاغ به دستگاه های زیربط استان ونظارت بر رعایت آیین نامه تامین برق اضطراری از جمله این اقدامات می باشد.

وی افزود: در کارگروه انرژی پدافند غیر عامل استان شرکت برق منطقه ای اصفهان به عنوان رئیس و شرکتهای توزیع برق استان و شهرستان، نیروگاه های منتظری و اصفهان، شرکت گاز استان، پخش فراوردههای نفتی منطقه اصفهان، عملیات انتقال گاز منطقه 2، پالایشگاه اصفهان و اداره کل پدافند غیر عامل استان به عنوان اعضای کارگروه فعالیت می نمایند.

مهندس موسی رضایی برگزاری مانورهای سایبری را از دیگر اقدامات این کارگروه عنوان نموده و گفت: برگزاری مانورهای قطع مولدهای اضطراری جهت سنجش میزان آماده بکاری مولدهای اضطراری و انجام اصلاحات در مراکز دارای سطح بندی ، خرید تجهیزات کلیدی از جمله دیزل، پست های سیار، خودروی مقره شوی و ... جهت ادامه فعالیت پایدار شبکه برق در شرایط اضطراری و بحران ، برگزاری همایش ها و مانورهای مرتبط با مدیریت بحران و پدافند غیر عامل و بالابردن ضریب ایمنی و کاهش آسیب پذیری مراکز مهم صنعت برق ، توسعه نیروگاه های تولید پراکنده (شامل خورشیدی، DG و غیره) و هوشمندسازی حفاظت پست ها از دیگر اقدامات کارگروه مذکور است.

مدیرعامل برق منطقه ای اصفهان افزود:  صنعت برق در مواقع بحران از حساسیت های خاصی برخوردار است چرا که پایداری برق،  امنیت، آرامش و امید به آینده را به ارمغان می آورد.

 رئیس کارگروه انرژی پدافند غیر عامل استان  در پایان سخنانش با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مدضلله العالی) که فرمودند:"باید کاری کنیم مصونیت در خودمان به وجود آوریم و این با پدافند غیر عامل تحقق پیدا می کند"تاکید کرد: بنابراین همه فعالیت هایی که در راستای پایداری هر چه بیشتر شبکه برق و کاهش خاموشی ها در این صنعت انجام می شود باید منطبق با راهکارهایی برای پیش بینی، پیشگیری، مقابله و آمادگی متناسب با تهدیدات باشند و تمام تلاش من و همکارانم در مجموعه شرکت برق منطقه ای اصفهان و کارگروه انرژی پدافند غیر عامل استان در راستای تحقق مطلوب این هدف است.


خبرنگار: رضا عارضی


اخبار مرتبط :
اخبار مرتبطی یافت نشد

نظرات :

ارسال نظرات
نام :
ایمیل :
متن :
ثبت انصراف
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به شرکت برق منطقه ای اصفهان می باشد
AGRA Cms