همایش سراسری مسئولین بسیج خواهران شرکت توانیر
 شنبه 8 دی 1397       گروه : اخبار عمومی       تعداد بازدید : 365 بار
درهمایش سراسری مسئولین بسیج خواهران شرکت توانیر که به میزبانی شرکت برق منطقه ای اصفهان برگزار شدمهندس طارمی مشاور ...

در همایش سراسری مسئولین بسیج خواهران شرکت توانیر

مهندس طارمی فرمانده بسیج وزارت نیرو از تغییرات ساختاری بسیج خبرداد

درهمایش سراسری مسئولین بسیج خواهران شرکت توانیر که به میزبانی شرکت برق منطقه ای اصفهان برگزار شدمهندس طارمی مشاور بسیج و فرمانده بسیج وزارت نیرو از تغییرات ساختاری این نهاد مردمی در وزارت نیرو برای کارامدتر شدن بسیج خبرداد.

به گزارش روابط عمومی برق منطقه ای اصفهان مهندس طارمی مشاور وزیر و فرمانده بسیج وزارت نیرو گفت : بسیج بزرگترین تشکل مردمی حال حاضرکشور بوده و درجمعیت 65 هزار نفر بسیجی وزارت نیرو حدود یک سوم این جمعیت را خواهران تشکیل می دهند

مهندس طارمی اذعان داشت  :  بسیجی باید در رفتار و گفتار خود نیز متمایز از سایر کارکنان بوده  و شما خواهران باید در تحقق جامعه اسلامی در وزارت نیرو پیش قدم باشید .

مشاور وزیر و فرمانده بسیج وزارت نیرو ادامه داد : وظیفه دوم شما خواهران کمک به کارآمد تر شدن صنعت است و کمک به ترویج تفکر بسیجی و ارتقای دانش و معرفت دینی از دیگر وظایف شماست تا در جذب افراد موفق باشید .

وی افزود : در راستای تحقق دولت اسلامی و اثر بخشی در مجموعه  وزارت نیرو ما نباید منتظر دستور از بیرون باشیم  بلکه باید پیش قدم بوده ودر این راستا نقش شما خواهران باید برجسته تر باشد .

وی گفت : در عرصه پژوهش و دیگر فعالیتهای اداری خواهران نقش قابل توجهی دارند اما در حوزه فعالیتهای بسیج هنوز

فعالیتها چشمگیری نیست  و ماباید از ظرفیتهای اقشار مختلف بسیج استفاده کنیم و ارتباط بین این اقشار را با بسیج خواهران 

وزارت نیرو برقرارسازیم .

طارمی اضافه کرد :  نقش آفرینی زنان با  استفاده  از ظرفیتهای  بالای عرصه بسیج در وزارتخانه باید بیش از پیش مورد  توجه قرارگیرد چرا که سهم قابل توجه جامعه کاری ما را  خواهران بسیجی تشکیل می دهند و حداقل یک سوم عملکرد بسیج را نیز خواهران باید داشته باشند .

وی به تغییرات ساختاری قریب الوقوع بسیج در سطح وزارت نیرو پرداخت و اضافه کرد  : در راستای کمک به کارآمد تر شدن  صنعت آب  و برق ساختار  بسیج درسال آینده با تغییرات تخصصی رو برو خواهد شد .

طارمی افزود: بخشی از بسیج  را نیروهای دفاعی  و  نظامی تشکیل می دهند که وظیفه حراست  و پاسداری خواهند داشت  .

قشر دوم را  بسیج متخصصین تشکیل می دهند  و قشر سوم را نیروهای امدادی بسیج تشکیل خواهند داد که در حوادث غیر مترقبه و کمک به مردم فعالیت خواهند داشت .

طارمی تأکید کرد :  بسیج خواهران نیز باید همیار بسیج برادران درصنعت آب و برق به ایفای نقش بپردازد و باتوجه به سهم بسیج درکاهش 5  هزارمگاواتی مصرف برق در برنامه ششم توسعه و به خصوص پیک بار سال آینده این وظیفه و انتظار از شما بیشتر خواهد شد .

  وی در ادامه با اشاره به برنامه جهاد روشنایی که اخیراً در بسیج وزارت نیرو تدوین شده است و اقبال به انرژی های تجدید پذیر و نصب 3000 پنل خورشیدی در روستاهای شرق کشور را مورد توجه قرارداده است گفت : شما خواهران بسیجی سهم غیرقابل انکاری در این عرصه خواهید داشت.

در ادامه مهندس رسول موسی رضایی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای اصفهان طی سخنانی گفت :  نقش زنان در جامعه و خانواده نقش غیر قابل انکاری است و مهمترین آن نقش تربیتی و انسان سازی زنان است .

مهندس موسی رضایی در ادامه به نقش آفرینی زنان در دوران دفاع مقدس پرداخت  و گفت  :  تقدیم  7 هزار شهیده در جنگ تحمیلی و نیز فعالیت زنان بسیجی در پشت جبهه خود گویای این واقعیت بوده است .

     مدیرعامل برق منطقه ای اصفهان  افزود  :  زنان در اعتلای جامعه مؤثر بوده و زنان بزرگ تاریخ در کشور ایران فصلهایی از تاریخ کهن کشورمان را به خود اختصاص داده اند .

در ادامه علیرضااحمد یزدی فرمانده بسیج شرکت توانیر اذعان داشت :  40 سال از انقلاب اسلامی ایران می گذرد  و در این 40 سال دشمنان ما  به عناوین و نقشه های مختلف سعی در مخدوش کردن چهره نظام داشته اند .

وی ادامه داد  :  زنان در دوران جنگ  و 40 سال پیروزی انقلاب و همچنین در دوران کنونی که دوران اقتصاد مقاومتی است نقش آفرین بوده و فعالیتهای زیادی علی الخصوص در بهینه سازی و مدیریت مصرف برق داشته اند  .

فرمانده  بسیج  شرکت توانیر اذعان داشت  :  از شما مسئولین بسیج خواهران انتظار داریم راهکارهای  بهینه سازی مصرف را در دستور کار خود  قرارداده باتوجه به کمبود  8 هزار مگاوات برق در سال آینده نقش شما بیش از پیش در مدیریت مصرف برق آشکارمی گردد  چرا که جنگ امروز جهان یک جنگ اقتصادی است .

در ادامه مراسم حجت الاسلام گرجی استاد حوزه و دانشگاه نیز با اشاره به آیه قرآن گفت  : زن و مرد هردو باید به هم آرامش دهند نه اینکه فقط زن به مرد آرامش بدهد و این یک رابطه دو طرفه است .

حجت الاسلام گرجی اذعان داشت  :  اگر ما  بسیج  را  یک خانواده تلقی کنیم که پوینده  و علاقمند به پیشبرد اهداف نظام است نقش زنان بسیجی در این خانواده  دو چندان است .

این استاد حوزه و دانشگاه گفت  :  امروز بسیج باید حکیمانه کارکند  و با بهره گیری از اتاق فکر  و مشاوره  سعی در جذب مخالفین نموده  و ایجاد ارتباط مردمی بیشتر نماید چرا که شما از جنس مردم هستید و مردم باید این را لمس نمایند و این با دلسوزی و خلاقیت شما امکان پذیر است .

وی اذعان داشت :  در حال حاضر که کشور کانون التهابات  است نقش  بسیج در برقراری آرامش جامعه  بسیار قابل توجه است  و شما  باید در همین رابطه فعالیت نموده  و از مجموعه خود شروع نموده و به جامعه گسترش دهید .

حجت الاسلام گرجی ادامه داد بسیج باید فوق مسائل جناحی بوده و به مردم دید و آگاهی دهد نه اینکه برای آنها تصمیم بگیرد و مردم باید شمارابه عنوان  نیروهای پاکدامن ، بی طمع و با اخلاق بپذیرند و این تنها با کمک اخلاص حاصل می شود.

در ادامه سرکارخانم قیومی مسئول بسیج خواهران  وزارت نیرو گفت  :  اخلاق مداری باید در راس فعایتهای بسیج  قرارگیرد

چرا که وزارت نیرو یک سازمان خدمت رسان در عرصه اجتماعی و اقتصادی است و گسترش روابط انسانی است که زمینه ایجاد اخلاق در جامعه می شود .

مسئول بسیج خواهران وزارت نیرو اذعان داشت :در بحث توسعه پایدار این ارتباط شفاف است که منجر به توسعه می شود و در عرصه وزارت نیرو نیز مبحث مدیریت مصرف که در بسیج خواهران درحال حاضر ما سفیران انرژی را برای پیشبرد آن داریم .

خانم قیومی گفت : عدالت محوری از دیگر عناوین است که در راس تفکر بسیجیان باید قرارگیرد و این مهم در کلام قرآن و امامان و آموزه های دینی ما نیز فراوان وجود دارد و تاکید شده است.

در ادامه سرکارخانم صحراپور مسئول بسیج خواهران شرکت توانیر نیز به تشریح اجرای طرح سفیران برق در سطح وزارت نیرو پرداخت و گفت : در زمینه مدیریت مصرف برق خواهرانی که به همین منظور تربیت شده اند را از ابتدای سال آینده برای آموزش خانواده ها اعزام خواهیم کرد .

شایان ذکر است در این همایش همچنین از همسر شهید مدافع حرم مسلم خیزاب به عنوان مدعو ویژه  این مراسم به نحو شایسته ای تقدیر گردید.

در پایان همایش مذکور نیز با برگزاری مراسم پرسش و پاسخ با حضور مسئولین بسیج وزارت نیرو وتوانیر به سوالات مدعوین پاسخ داده شد.


خبرنگار: رضا عارضی


اخبار مرتبط :
اخبار مرتبطی یافت نشد

© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به شرکت برق منطقه ای اصفهان می باشد
AGRA Cms