اورهال ترانسفورماتور T1 پست63 به 20 کیلوولت طاقانک
 دوشنبه 17 تیر 1398       گروه : اخبار عمومی       تعداد بازدید : 302 بار
در راستای بهینه سازی شبکه انتقال حوزه تحت مدیریت برق منطقه ای اصفهان، ترانسفورماتور T1 پست 20/63 کیلوولت طاقانک در استان چهارمحال و بختیاری اورهال گردید.

توسط دفتر فنی انتقال برق منطقه ای اصفهان انجام شد

اورهال ترانسفورماتور T1 پست63 به 20 کیلوولت طاقانک

 

    در راستای بهینه سازی شبکه انتقال حوزه تحت مدیریت برق منطقه ای اصفهان، ترانسفورماتور T1 پست 20/63   کیلوولت طاقانک در استان چهارمحال و بختیاری اورهال گردید.

به گزارش روابط عمومی برق منطقه ای اصفهان مهندس علی اسلامی معاون بهره برداری این شرکت در این باره گفت: با پایش مستمر وضعیت ترانسفورماتورهای قدرت و انجام آزمایش­های دوره‌ای و تجزیه و تحلیل نتایج با رویکردCBM  توسط دفتر فنی انتقال و طرح آن در کارگروه تخصصی ترانسفورماتور، اورهال ترانسفورماتور T1 پست 20/63 کیلوولت طاقانک مورد بررسی قرار گرفت.

 مهندس اسلامی افزود: با توجه به چالش‌های موجود؛ همچون کمبود لوازم‌ یدکی، عدم وجود ترانسفورماتور رزرو، هزینه بالای جایگزینی ترانسفورماتور جدید و در راستای بهره­برداری بهینه از تجهیزات موجود، اورهال این ترانسفورماتور در کوتاه‌ترین زمان ممکن تا قبل از شروع پیک بار سال 98 در کمیته تخصصی معاونت بهره­برداری به تصویب رسید.

معاون بهره برداری برق منطقه ای اصفهان، مواردی همچون وجود نشتی روغن بین محفظه دایورتر سوئیچ و تانک اصلی ترانسفورماتور، نتایج نامطلوب کیفیت روغن و نیاز به تعویض آن، احتمال وجود لجن در ترانسفورماتور مذکور با توجه به نتایج تست و لزوم بازرسی و بازبینی داخلی و شستشوی اکتیو پارت قبل از  تعویض روغن را از عمده مشکلات قبل از اورهال ترانسفورماتور  پست مذکور بر شمردند.

بنابراین گزارش؛ این اورهال که در اردیبهشت­ماه سال1398 با پیگیری دفتر فنی انتقال و مجری طرح­های بهینه­سازی در محل ایستگاه طاقانک  و توسط شرکت مبدل توان انجام پذیرفت، شامل؛ دمونتاژ کامل تجهیزات و متعلقات، شستشوی اکتیو پارت و لجن زدایی، نمونه‌برداری از عایق کاغذی و انجام تست DP، تعویض قطعات معیوب تپ­چنجر، تعویض روغن، رنگ‌آمیزی و انجام کلیه تست‌های مربوطه و راه­اندازی بوده است.

 


خبرنگار: رضا عارضی


اخبار مرتبط :
اخبار مرتبطی یافت نشد

© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به شرکت برق منطقه ای اصفهان می باشد
AGRA Cms