دفاتر فن آوری ارتباطات و مدیریت اطلاعات صنعت آب و برق استان اصفهان در حوزه امنیت سایبری مورد ارزیابی قرارگرفتند
  چهارشنبه 8 تیر 1401       گروه : اخبار عمومی       تعداد بازدید : 114 بار
باحضور مدیر کل دفتر فن آوری اطلاعات، امنیت فضای مجازی و آمار وزارت نیرو و معاون حفاوا مرکز حراست وزارت نیرو ، دفاتر فاوای صنعت آب و برق استان اصفهان مورد ارزیابی قرار گرفتند

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای اصفهان در جلسه افتتاحیه ارزیابی مذکور در تاریخ 1401/04/07 مهندس علاقمندان مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان و رییس شورای انسجام بخشی استان ، پیشنهاد تشکیل کارگروه انسجام بخشی فاوای حوزه آب و برق استان اصفهان را ارائه نمود تا در جهت تدوین برنامه های راهبردی شرکت های آب و برق استان اصفهان در بخش امنیت اطلاعات تلاش کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان در ادامه برنامه راهبردی شرکت توزیع برق استان اصفهان را در راستای اهداف کلان سازمانی و تعالی این شرکت با اتکا بر مدیریت امنیت اطلاعات و ارتباطات و برنامه راهبردی 1404 دفتر فاوا ارائه داد.

در ادامه سرکارخانم مهندس دهستانی مدیر کل دفتر فن آوری اطلاعات، امنیت فضای مجازی و آمار  وزارت نیرو ، حوزه جنگ نرم را بسیار سخت تر و خطرناکتر از جنگ فیزیکی دانست و افزود : ما باید با ارائه طرحهای اضطراری و مقاوم سازی، امنیت شبکه به هم پیوسته آب و برق را افزایش داده و در این راستا کوشش کنیم .

مدیردفتر فن آوری اطلاعات وزارت نیرو ادامه داد : ما در وزارت نیرو یک خانواده بزرگ هستیم که باید یک مدیریت منسجم جهت امنیت اطلاعات داشته باشیم و با ارائه طرح جامع امنیت ، نقشه راه امنیت سایبری این وزارت خانه را ترسیم کنیم و با تنظیم نظام نامه، سیاستگذاری ، تدوین اسناد راهبردی ، ارزیابی امنیت سایبری ، ایجاد سامانه جامع مدیریت امنیت اطلاعات ، آموزش و فرهنگ سازی و ایجاد سیستم شبکه ای این مهم به وقوع خواهد پیوست .

مهندس دهستانی در ادامه به تکالیف شرکتهای تابعه وزارت نیرو در حوزه امنیت سایبری اشاره کرد و گفت : تشکیل کمیته ها و کارگروه ها طبق نظامنامه ابلاغی ، اقدامات امنیتی بر اساس ابلاغها ، استقرار  ISMS،جداسازی کامل شبکه صنعتی از غیر صنعتی ، توسعه و ایجاد مراکز مدیریت عملیات امنیت (SOC) ، تأمین سامانه مرکز عملیات  امنیت صنعتی ، تأمین دیوار آتش نسل جدید ویژه صنعت برق ، استاندارد سازی مراکز داده ها  و ایجاد مراکز داده امن ، ارائه آموزش های موثر و کاربردی در حوزه امنیت سایبری و مشارکت در طرح ارزیابی امنیتی و تربیت ارزیابان امنیتی از اهم تکالیف ابلاغی است .

دهستانی با اشاره به مصوبه ریاست جمهوری در قالب امنیت اطلاعات گفت : استخدام نیرو های نخبه جهت توسعه زیرساخت اختصاصی مدیریت امنیت اطلاعات وزارت نیرو ، اختصاص بودجه لازم و ایجاد مراکز امن ازجمله اقداماتی است که در دست اقدام است .

در ادامه دکتر خورشیدی معاون حفاوای مرکز حراست وزارت نیرو  طی سخنانی گفت: در انتخاب پیمانکاران دقت شود که مجوز افتا و پیوست امنیتی داشته باشند که این مهم به همه شرکتها ابلاغ شده است و باید پیمانکاران را موظف کرد که خدمات امن ارائه دهند .

معاون حفاوای حراست وزارت نیرو افزود : موضوع حمله سایبری یک موضوع جدی است و در حال حاضر رژیم صهیونیستی و امریکا به دنبال حملات سایبری به کشور ما بوده و مترصد فرصت هستند که بسیار باید دقت شود .

در ادامه هر یک از معاونین، مدیران دفاتر فن آوری اطلاعات و حراست حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات ، مسایل و مشکلات و چالشهای موجود در ارتقای امنیت فضای سایبری پرداختند.

گفتنی است: این ارزیابی از تاریخ 1401/04/07 لغایت 1401/04/08 به مدت 2 روز ادامه خواهد یافت.


خبرنگار: رضا عارضی


مطلب مرتبط :
اخبار مرتبطی یافت نشد

 • کل: 3863445
 • امروز: 48
 • آدرس: اصفهان - چهارباغ بالا - شرکت برق منطقه ای اصفهان
 • تلفن : 9-36244002-031
 • ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه 6:30 - 14:30
 • دورنگار: 36244022-031
 • کد پستی: 8173756840
 • صندوق پستی:81465-948
 • پست الکترونیک: info@erec.co.ir
 • تلفن روابط عمومی: 36277522 - 031
 • شبکه اجتماعی سروش
 • شبکه اجتماعی ایتا
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به شرکت برق منطقه ای اصفهان می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر نام شرکت بلامانع می‌باشد.
AGRA Cms v 8.1.0